Hledáte povinné ručení? Zkuste nejlevnější pojištění vozidel.

Hlavní menu

Pojištění

Zdravotní pojišťovny


Pojištovny

Oblíbené

oblíbené

Zdravotní pojištění

zdravý styl životaZdravotní pojištění je pro každého občana České republiky povinné. Platí ho buď sám, nebo je za něj placeno státem (to platí pro děti, důchodce, studenty…). Zdravotní pojištění slouží k hrazení nezbytných lékařských zákroků, léků a zdravotnického materiálu. Některé léky jsou hrazeny úplně, na jiné si musí pojištěnec připlácet.

Výpočet:

Měsíční výše pojistného se stanovuje z vyměřovacího základu. Činí 13,5% z tohoto základu. V nejtradičnějším případě, tedy pokud je pojištěnec zaměstnancem, situace vypadá takto:

  • vyměřovacím základem je hrubá měsíční mzda zaměstnance
  • z této hrubé mzdy se strhává 4,5% a zbylých 9% hradí zaměstnavatel (příklad: hrubá mzda 20 000Kč, zdravotní pojištění činí 2700Kč ze kterých se 900Kč odečte z platu zaměstnance a 1800Kč doplatí zaměstnavatel)

Jsou stanoveny i minimální částky pro osoby samostatně výdělečně činné a osoby bez zdanitelného příjmu, které činí pro první skupinu 1601Kč a pro druhou 1080Kč. Osoby samostatně výdělečně činné mají také limit vyměřovacího základu, který je stanoven na 72 násobek průměrné měsíční mzdy, což je pro rok 2010 přesně 1 707 048Kč.

Úhrada pojistného

penízePojistné se hradí zdravotní pojišťovně, jedné z devíti působících na českém trhu. Zdravotní pojišťovnu je možné změnit jednou za dvanáct měsíců a v každém okamžiku být zdravotní pojištění placeno za každého občana a zdravotní pojišťovna musí být do osmi dnů od změny plátce pojistného s touto změnou obeznámena (nový zaměstnavatel, podnikání, úřad práce).Aktuality ze světa financí

25.10.2010 - Půjčky bez registru

Využijte skvělé půjčky bez registru. Půjčky bez registru ihned jsou oblíbené u klientů, kteří si nemůžou vzít úvěr u bank. Je to většinou způsobeno zápisem v registrech z minulosti.

20-09-2010 - Povinné ručení a jeho seovnání online

Povinné ručení je vhodný finanční produkt pro online srovnání. Povinné ručení porovnání se provede po vyplnění jednoduchého formuláře, kde je potřeba zadat základní údaje o vozidle(informace se nachází v technickém průkazu automobilu). Dojde tak ke srovnání nejvhodnějších pojištění od všech hlavních pojišťoven a zákazník si může vybrat pojištění podle ceny čí jiného kritéria.