Hledáte povinné ručení? Zkuste nejlevnější pojištění vozidel.

Hlavní menu

Pojištění

Zdravotní pojišťovny


Pojištovny

Oblíbené

oblíbené

Důchodové a penzijní připojištění

důchodceV dnešní době si více než kdy jindy plně uvědomujeme, jak křehká a nejistá je budoucnost - a čím vzdálenější, tím nejistější. Může za to stárnutí populace, kvůli kterému postupně kolabuje důchodový systém, i ekonomická krize. Mladý člověk si dnes nemůže být jistý tím, kdy a jestli vůbec do zaslouženého důchodu půjde, a jaká bude výše jeho měsíčního důchodu. Jaká bude tedy kvalita života v důchodu a čím si ji případně vylepšit?

Povinné důchodové pojištění

Nejdůležitější bude asi i nadále povinné důchodové pojištění, které každý zaměstnanec i osoba samostatně výdělečně činná odvádí každý měsíc státu. Jenže jak se ukazuje, nebude to v budoucnu na zabezpečení kvalitního života seniorům stačit. Každý tedy musí myslet na svou budoucnost sám, k čemuž slouží penzijní připojištění, které má výhodu v měsíčních státních příspěvcích.

Penzijní připojištění

Pro všechny občany, kteří si uvědomili, že nejlépe se o svou budoucnost postarají vlastními silami. Není to tak úplně pravda, protože na penzijní připojištění přispívá i stát a máte-li štěstí, i zaměstnavatel. Jde tedy o komerční produkt komerčních pojišťoven, ale zvýhodněný o státní pomoc, která činí až 150Kč měsíčně.

možnost jednorázového vyplaceníPenzijní připojištění probíhá nejčastěji formou měsíčních plateb, které vám pojišťovna úročí a šetří na „horší“ časy. Při měsíční platbě 100Kč činí výše státního příspěvku 50Kč měsíčně a tato částka se zvyšuje až do výše platby 500Kč, při které je dosaženo nejvyššího možného státního příspěvku 150Kč měsíčně. Ročně tak stát přispěje maximálně 1800Kč, což se při dlouhodobosti tohoto připojištění může ukázat jako hodně peněz.

Možná ještě větší výhodou bude pro některé sleva z daní, na kterou má penzijně připojištěný právo. Částku nad 500Kč, kterou přispíváte měsíčně na penzijní připojištění, si můžete odečíst od svého daňového základu až do výše 12 000Kč za zdaňovací období. K této částce se počítá i příspěvek zaměstnavatele. Můžete tak ročně na daních ušetřit až 3840Kč, což znamená maximální státní pomoc 5640Kč ročně. V horizontu několika desetiletí jde tak už o velmi zajímavou částku.

Po skončení penzijního připojištění je vaše naspořená částka vyplacena buď jednorázově, nebo měsíčně. Je možné i předčasné ukončení penzijního připojištění, ale na to pozor, jelikož vám nemusí být vyplaceny státní příspěvky k penzijnímu připojištění. O řádné úroky byste však přijít neměli.Aktuality ze světa financí

25.10.2010 - Půjčky bez registru

Využijte skvělé půjčky bez registru. Půjčky bez registru ihned jsou oblíbené u klientů, kteří si nemůžou vzít úvěr u bank. Je to většinou způsobeno zápisem v registrech z minulosti.

20-09-2010 - Povinné ručení a jeho seovnání online

Povinné ručení je vhodný finanční produkt pro online srovnání. Povinné ručení porovnání se provede po vyplnění jednoduchého formuláře, kde je potřeba zadat základní údaje o vozidle(informace se nachází v technickém průkazu automobilu). Dojde tak ke srovnání nejvhodnějších pojištění od všech hlavních pojišťoven a zákazník si může vybrat pojištění podle ceny čí jiného kritéria.